Chirurgia stomatologiczna Ursynów

Obecnie profilaktyka dentystyczna jest bardzo sprawna, dlatego usuwanie zęba to ostateczność. Taki zabieg może być wskazany w przypadku, kiedy nie jest już możliwe leczenie kanałowe czy protetyka. Powodem może być nieodwracalne zapalenie miazgi i brak odpowiedniej ilości tkanek do odbudowy całej struktury. Znacznie częściej przeprowadza się ekstrakcję ósemki, dotyczy to sytuacji, kiedy ząb nie jest w stanie wyrosnąć poprzez dziąsła. Bez względu jednak na powód zabiegu chirurgia stomatologiczna nie jest wbrew pozorom bolesnym zabiegiem.

W gabinecie Kabaty Dental na warszawskim Ursynowie pacjenci mają zapewnione komfortowe warunki przez cały czas leczenia. Zabiegi chirurgiczne przeprowadzane są w warunkach ambulatoryjnych przez doświadczonych i wykwalifikowanych lekarzy. Dbamy o to, aby procedura przebiegła możliwie sprawnie i szybko, stosujemy nowoczesne metody znieczulenia. W trakcie pierwszej konsultacji lekarz dokładnie zbada stan uzębienia pacjenta i opracuje plan leczenia. W placówce zajmujemy się także usuwaniem zębów mlecznych, w których na skutek nieodpowiedniej profilaktyki doszło do znacznych ubytków. Stomatolodzy z Kabaty Dental w Warszawie wyróżniają się przyjaznym podejściem do małych pacjentów. Dlatego dołożą wszelkich starań, aby ekstrakcja była możliwie najmniej stresująca dla dziecka.

Chirurgiczne usuwanie zęba Warszawa

W zależności od budowy szczęki pacjenta ósemka może wyrżnąć się bez problemu lub też zostać zablokowana przez otaczające ją kości. Nawet w takiej sytuacji usunięcie nie musi być konieczne, dopiero w przypadku powstania stanów zapalnych lub torbieli w okolicy, może być wskazana interwencja chirurga. Dla wielu osób taka diagnoza jest bardzo stresująca, jednak nie ma się czego obawiać! Warto pamiętać, że ósemki są bardziej narażone na powstawanie próchnicy, ze względu na ich położenie ciężko zachować je w czystości. Dlatego ich ekstrakcja może pomóc uniknąć problemów stomatologicznych w przyszłości.

Po pomyślnie przeprowadzonym zabiegu chirurgicznym pacjent musi przestrzegać zaleceń lekarza. Przez następne godziny należy unikać jedzenia gorących potraw oraz powstrzymać się od płukania jamy ustnej. Wskazana jest również rezygnacja z palenia wyrobów tytoniowych na czas gojenia się ran. Nieprzestrzeganie tych wytycznych może prowadzić do komplikacji w postaci miejscowego stanu zapalnego (suchego zębodołu). Jeśli 2-3 dni po usunięciu zęba pojawi się intensywny ból, należy zgłosić się do naszej placówki stomatologicznej na Ursynowie w celu przepłukania zębodołu i umieszczenia opatrunku na ranie.