Implanty zębów, implanty Ursynów

W wyniku zaniedbania profilaktyki stomatologicznej w uzębieniu pacjenta mogą powstać znaczne ubytki, których nie można już wyleczyć. Po ekstrakcji zęba zalecana jest jego odbudowa, której podstawą jest implantologia. W naszym gabinecie na Ursynowie proponujemy nowoczesne implanty, które są konieczne przed założeniem stałej protezy w miejsce ubytku. Ta metoda leczenia pozwala pacjentom na nowo cieszyć się z pięknego uśmiechu, wolnego od bólu i braków w uzębieniu. Jest to znacznie lepsza opcja niż zastosowanie protez ruchomych, które są mniej naturalne oraz uciążliwe w pielęgnacji.

Czym są implanty?

W obiegowej opinii implanty zębów są często mylone z koronkami lub protezami, jednak tak naprawdę są one dopiero pierwszym krokiem do dalszych zabiegów protetycznych. Ich zadaniem jest zastąpienie usuniętego korzenia zęba, bez którego dalsza odbudowa jest niemożliwa. Obecnie do tworzenia implantów wykorzystywany jest tytan. Jest to rodzaj metalu często stosowany w medycynie, który wyróżnia się bardzo dużą wytrzymałością. Jednak co najważniejsze, materiał ten jest bardzo dobrze tolerowany przez ludzki organizm, przez co doskonale integruje się z otaczającymi tkankami. Sztuczny korzeń z wyglądu przypomina śrubę, w trakcie zabiegu lekarz umieszcza go w zębodole powstałym wskutek ekstrakcji zęba.

W naszej ursynowskiej klinice korzystamy ze sprawdzonych materiałów implantologicznych Osstem, pochodzących od sprawdzonych producentów. Sztuczny korzeń na stałe zrasta się z kością, w której został umieszczony, dlatego możemy zagwarantować najwyższą skuteczność zabiegu, a także długowieczność zastosowanych implantów. Sposób leczenia zostanie ustalony w trakcie pierwszej wizyty w placówce. Na podstawie badania radiologicznego lekarz precyzyjnie zaplanuje umiejscowienie sztucznego korzenia.

Po co stosuje się implanty?

Część pacjentów po usunięciu zębów nie decyduje się na zastąpienie ich z pomocą protezy. Jednak wbrew pozorom protetyka jest zalecana nie tylko ze względów estetycznych, ale też zdrowotnych. Wskutek ekstrakcji może dojść do zaniku tkanki kostnej w obrębie zębodołu i w rezultacie do kolejnych braków w uzębieniu. Dzięki zastosowaniu sztucznego korzenia z tytanu można zatrzymać ten proces i przygotować bazę do mostów czy protest, które można zamontować w późniejszym terminie. Wykorzystanie implantów zębów polecane jest w przypadku dowolnej ilości braków w uzębieniu. Przy instalacji mostków konieczne jest wszczepienie przynajmniej dwóch tytanowych korzeni – tylko wtedy proteza będzie odpowiednio osadzona.

W trakcie wszczepienia implantów zębów lekarz wywierca niewielkie otwory w tkance kostnej, w które zostaje wkręcony sztuczny korzeń. Zabieg przeprowadzany jest pod znieczuleniem miejscowym, dlatego jest całkowicie bezbolesny. Po pomyślnym zakończeniu procedury należy odczekać kilka miesięcy przed zamontowaniem protezy stałej. W gabinecie Kabaty Dental na Ursynowie można skorzystać z nowoczesnego leczenia protetycznego. Zapewniamy przystępny cennik usług, a także przyjazne warunki w trakcie przeprowadzania zabiegów. Implanty Ursynów – pewność powrotu do normalnego zgryzu i zdrowia jamy ustnej. Kabaty Dental Warszawa Ursynów.