Ortodoncja Ursynów

Zdrowe, mocne zęby niestety nie zawsze są gwarancją pięknego uśmiechu. Wiele osób skarży się na nieregularny zgryz, który prezentuje się nieestetycznie i znacznie obniża pewność siebie. W gabinecie Kabaty Dental – Warszawa Ursynów – proponujemy leczenie ortodontyczne na najwyższym poziomie, które pozwoli na zawsze pozbyć się tego problemu. Zabiegi przeprowadzane są z wykorzystaniem nowoczesnych metod oraz materiałów, zarówno u dzieci, jak i dorosłych pacjentów.

Jednak ortodoncja zalecana jest nie tylko ze względów estetycznych. Nieregularny zgryz może prowadzić do poważnych komplikacji zdrowotnych jamy ustnej w przyszłości oraz spowodować kolejne wady zgryzu. Nieprawidłowo ustawione zęby trudniej jest poddawać zabiegom pielęgnacyjnym, przez co mogą pojawić się choroby uzębienia oraz dziąseł. Dzięki zastosowaniu specjalnego aparatu ortodontycznego można zredukować napięcia w obrębie szczęki, zabezpieczyć szkliwo przed nadmiernym ścieraniem, a nawet poprawić wymowę. Proste, wolne od ubytków uzębienie jest kluczowe do prawidłowego żucia jedzenia, dzięki temu można uniknąć problemów zdrowotnych w obrębie układu pokarmowego.

Leczenie ortodontyczne – czy jest bezpieczne i na czym polega?

Podstawą ortodoncji jest instalacja na uzębieniu pacjenta – posiadające wady zgryzu – specjalnego aparatu (stałego lub ruchomego), którego zadaniem jest systematycznie prostowanie zębów. W dzisiejszych czasach wykorzystywane są nowoczesne przyrządy, zapewniające pacjentowi komfort użytkowania, estetyczny wygląd i przede wszystkim – skuteczność. Obecnie aparaty stałe wykonuje się z różnego rodzaju materiałów, m.in. metalu, plastiku lub ceramiki. Składają się one z pierścieni przytwierdzanych do zębów trzonowych, zamków oraz ligatur do mocowania łuków zrobionych z gumy.

Aparaty stałe ortodontyczne nakładane są na zdrowe zęby, dlatego przed przystąpieniem do zabiegu pacjent powinien wyleczyć wszystkie ubytki. Zalecane jest też przeprowadzanie skalingu w celu usunięcia kamienia nazębnego, a także fluoryzacji, której zadaniem jest wzmocnienie szkliwa. Dzięki tym procedurom znacznie zmniejsza się ryzyko powstawania ubytków w czasie noszenia aparatu, co wymagałoby zdjęcia urządzenia, znacznie wydłużając proces prostowania uzębienia.

Systematyczne kontrole stanu zębów.

W zależności od wieku pacjenta oraz stopnia zakrzywienia zębów i wad zgryzu proces leczenia ortodontycznego może potrwać od pół roku do dwóch lat. U najmłodszych osób proces ten jest znacznie krótszy, gdyż nie doszło do zaawansowanego uwapnienia zębów, jak to ma miejsce w przypadku dorosłych. W naszej placówce na Ursynowie stosujemy kilka rodzajów aparatów, ostateczny wybór pozostawiamy pacjentowi. Po zamontowaniu urządzenia prostującego zalecane są systematyczne wizyty kontrolne w gabinecie, o czym poinformuje lekarz w trakcie wizyty.