Protetyka zębowa Kabaty – protetyk Ursynów

W ciągu całego życia zęby człowieka są narażone na liczne ubytki, powstające wskutek niewłaściwej pielęgnacji i higieny jamy ustnej. Nieleczone zmiany próchnicze mogą w konsekwencji prowadzić do całkowitego zniszczenia struktury zębów, które muszą zostać usunięte. Ekstrakcja powinna być ostatecznością, jednak nadal wielu pacjentów unika wizyt kontrolnych u stomatologa, przez co takie działanie jest nieuniknione.

Braki w uzębieniu warto uzupełnić, w przeciwnym wypadku może dojść do nieprzyjemnych komplikacji zdrowotnych. W Kabaty Dental na warszawskim Ursynowie proponujemy usługi doświadczonych protetyków, którzy pomogą dobrać odpowiednie korony bądź licówki i przywrócą piękny, zdrowy uśmiech każdemu pacjentowi. Stosujemy nowoczesne metody znieczulenia, dzięki czemu możemy zapewnić komfortowe warunki leczenia. Cennik zabiegów uzależniony jest od wielu czynników, jednak dokładamy wszelkich starań, aby ostateczna cena nie była zbyt wygórowana.

Protetyka zębowa – licówki ceramiczne i kompozytowe

W zakres protetyki w naszym gabinecie wchodzą zabiegi związane z zakładaniem licówek (uzupełnienia protetyczne). Są to cienkie płatki wykonane z różnego rodzaju materiałów, które na stałe umieszcza się na zewnętrznej powierzchni zębów, przeważnie przednich. Stosowane są głównie w celach estetycznych, do wyrównania struktury oraz kolorytu uzębienia. Dzięki nim pacjent może zyskać zdrowy i piękny uśmiech, dodając sobie pewności siebie.

Obecnie wyróżnia się następujące rodzaje licówek:

  • Ceramiczne
  • Kompozytowe
  • Porcelanowe

Spotykane są także licówki wykonane z akrylu, jednak wykorzystuje się je wyłącznie tymczasowo, przed nałożeniem tych właściwych.

W przypadku pacjentów, dla których cena jest ważnym czynnikiem decyzyjnym, sprawdzi się licówka kompozytowa. Wykonana jest z materiału światłoutwardzalnego, który wykorzystuje się również przy wypełnieniu ubytków. Ich dużą zaletą jest możliwość dobrego dopasowania koloru kompozytu do barwy uzębienia. Niestety ze względu na niewielką trwałość trzeba wymienić je co kilka lat.

Kolejną propozycją gabinetu Kabaty Dental na Ursynowie – Warszawa, jest licówka ceramiczna. Wykonuje się ją z połączenia krzemionki, kaolionu, kwarcu oraz barwników. Charakteryzują się znacznie większą wytrzymałością niż kompozytowe odpowiedniki, co przekłada się też na wyższą cenę. Wadą metody materiału ceramicznego jest stosunkowo duża kruchość, która może utrudniać montaż.

Najlepsze efekty wizualne można uzyskać dzięki licówce porcelanowej. Materiał ten jest najbardziej zbliżony do kolorytu uzębienia człowieka, jest też bardziej wytrzymały niż naturalne szkliwo. Jedynym minusem jest wysoka cena, trzeba jednak pamiętać, że przy odpowiedniej pielęgnacji nie trzeba będzie już nigdy powtarzać zabiegu protetyki. Aby dowiedzieć się, ile kosztują warianty porcelanowe, wystarczy sprawdzić cennik dostępny na naszej stronie.

Protetyka – korony zębowe Warszawa Ursynów

W przypadku bardziej zaawansowanych zniszczeń struktury uzębienia proponujemy korony zębowe. Ten materiał protetyczny sprawdzi się do całkowitej odbudowy i osadzany jest na specjalnym implancie, imitującym korzeń. Korona może też być montowana bezpośrednio na powierzchni zęba (np. złamanego). W trakcie wizyty w naszym warszawskim gabinecie protetyk skontroluje stan jamy ustnej pacjenta i przygotuje zęby pod montaż koronki. Zabieg zawsze przeprowadzamy pod znieczuleniem, dlatego nie trzeba obawiać się bólu. Chociaż ceny koron są stosunkowo wysokie, to dzięki dużej wytrzymałości materiału proteza będzie służyć nawet przez kilkanaście lat. Ostateczny cennik leczenia protetycznego zostanie ustalony w trakcie pierwszej wizyty.