Higiena i profilaktyka stomatologiczna

Jest to dział stomatologii zajmujący się działaniami profilaktycznymi, które mają na celu skuteczne zapobieganie chorobom tkanek twardych i miękkich jamy ustnej. W skład profilaktyki stomatologicznej wchodzą zabiegi takie jak:

skaling,
piaskowanie,
fluoryzacja,
lakowanie zębów,
instruktaż higieny jamy ustnej,
właściwy dobór środków do higieny jamy ustnej.

dentysta i ortodonta ursynów

Protetyka

Ten dział stomatologii zajmuje się uzupełnieniem braków w uzębieniu. W jego zakres wchodzi uzupełnienie utraconych tkanek zęba oraz pojedynczych lub mnogich braków zębowych. Protetyka obejmuje:

konsultacje protetyczne,
uzupełnienia na implantach,
korony porcelanowe,
korony kompozytowe,
korony pełnoceramiczne Procera,
korony metalowe,
korony na złocie,
inlaye,
licówki kompozytowe,
licówki porcelanowe,
wkłady koronowo-korzeniowe,
protezy szkieletowe,
szynoprotezy,
protezy całkowite i częściowe,
szyny relaksacyjne.

dentysta i ortodonta ursynów

Chirurgia stomatologiczna

W naszym gabinecie wykonujemy zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej, które mogą być przeprowadzone w warunkach ambulatoryjnych. Dziedzina ta obejmuje:

konsultacje chirurgiczne,
badania histopatologiczne,
ekstrakcje zębów mlecznych i stałych,
chirurgiczne usuwanie zębów całkowicie i częściowo zatrzymanych,
leczenie ropni,
plastyka połączeń z zatoką szczękową,
resekcja wierzchołka korzenia,
implanty

dentysta i ortodonta ursynów

Ortodoncja

Leczenie ortodontyczne wykonuje się przy użyciu specjalnych aparatów ortodontycznych. Polega ono na przywróceniu właściwego, fizjologicznego zwarcia między górną a dolną szczęką, oraz na właściwym ustawieniu zębów w łukach. Tego rodzaju leczenie pozwala na poprawę wyglądu i samopoczucia. Ponadto redukuje ryzyko wystąpienia próchnicy, paradontozy oraz kamienia nazębnego.

dentysta i ortodonta ursynów

Implanty Osstem

Implant OSSTEM to wyjątkowe rozwiązanie: po umieszczeniu w kości na stałe się z nią zrasta, tworząc stabilną podporę, na której w późniejszym etapie leczenia powstaje trwała i estetyczna odbudowa protetyczna - korona zęba.

Zalety implantów OSSTEM

Implanty są najpopularniejszą formą uzupełniania braków zębowych u pacjentów. W przeciwieństwie do mostów, które wymagają szlifowania zdrowych zębów, implanty OSSTEM nie ingerują w stan własnego uzębienia. Po okresie kuracji implant w pełni integruje się z kością.

Kto może mieć założone implanty?

Aby poddać się zabiegowi implantacji, pacjent powinien być zdrowy, posiadać zdrową śluzówkę jamy ustnej, ponadto nie palić, utrzymywać codzienną higienę jamy ustnej oraz posiadać odpowiednią ilość kości w miejscu osadzania implantu

dentysta i ortodonta ursynów